AVX Corporation AQ14EM681JAJWE
AQ14EM681JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EM681JAJWE
Brief Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EM681JAJWE.pdf
Availability of AQ14EM681JAJWE
QUANTITY
AQ14EM681JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EM681JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ14EM681JAJWE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EM681JAJWE
Related LinksAQ14EM6, AQ14EM681JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EM681JAJWE Details Description
Related parts for AQ14EM681JAJWE
RES ARRAY 15 RES 220K OHM 16SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR 33 OHM NTC 0402 SMD datasheet.pdf
ACTUATOR MAGNET W/ALUM HOUSING datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 44POS .156 R/A AU datasheet.pdf
TRANSFORMER TUBE GUITAR AMP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 16AWG WHT SHLD datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES 6.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf