AVX Corporation AQ14EM821GAJWE
AQ14EM821GAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EM821GAJWE
Brief Description
CAP CER 820PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EM821GAJWE.pdf
Availability of AQ14EM821GAJWE
QUANTITY
AQ14EM821GAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EM821GAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ14EM821GAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance820pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EM821GAJWE
Related LinksAQ14EM8, AQ14EM821GAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EM821GAJWE Details Description
Related parts for AQ14EM821GAJWE
RECT BRIDGE 1600V 90A MTK datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X5R 2220 datasheet.pdf
IC REG BOOST 30V 0.26A SOT23-6 datasheet.pdf
SGE1510-4-1940A-200MQD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf