Panasonic Electric Works ARV12N12
ARV12N12 picture photo
Mfg. Part Number
ARV12N12
Manufacturer
Product Category
RF Switches
Brief Description
RV COAX SW 8GHZ 12V
Datasheet Download
ARV12N12.pdf
Availability of ARV12N12
QUANTITY
ARV12N12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ARV12N12
Internal Part NumberEIS-ARV12N12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Switches
Series-
PackagingBulk
Frequency - LowerDC
Frequency - Upper8GHz
Isolation @ Frequency60dB (min) @ 8GHz
Insertion Loss @ Frequency0.4dB (max) @ 8GHz
IIP3-
TopologyReflective
CircuitSPDT
P1dB-
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage - Supply12V