PUI Audio, Inc. AS05008PR-6-R
AS05008PR-6-R picture photo
Mfg. Part Number
AS05008PR-6-R
Brief Description
SPEAKER 8OHM .4W 85DB 50MM
Datasheet Download
AS05008PR-6-R.pdf
Availability of AS05008PR-6-R
QUANTITY
AS05008PR-6-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AS05008PR-6-R
Internal Part NumberEIS-AS05008PR-6-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAS05008PR-6-R.igs
Standard Package100
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesAS
TypeMagnetic
Frequency Range500Hz ~ 5kHz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level85dB
Power - Rated400mW
Power - Max700mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePaper
Material - MagnetN35
TerminationSolder Eyelet(s)
Size / Dimension50.00mm Dia
Height18.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS05008PR-6-R
Related LinksAS0500, AS05008PR-6-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AS05008PR-6-R Details Description
Related parts for AS05008PR-6-R
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB datasheet.pdf
CLEAN CUT FR 1 1/2" BLK/WHT 50' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 658MA 460 MOHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 8POS HL LOW P datasheet.pdf
TXRX GBIC 1310NM 1X 1.25GBS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf