Alliance Memory, Inc. AS4C32M16SM-7TCNTR
AS4C32M16SM-7TCNTR picture photo
Mfg. Part Number
AS4C32M16SM-7TCNTR
Datasheet Download
AS4C32M16SM-7TCNTR.pdf
Availability of AS4C32M16SM-7TCNTR
QUANTITY
AS4C32M16SM-7TCNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS4C32M16SM-7TCNTR
Internal Part NumberEIS-AS4C32M16SM-7TCNTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS4C32M16SM-7TCNTR
Related LinksAS4C32M16, AS4C32M16SM-7TCNTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS4C32M16SM-7TCNTR Details Description
Related parts for AS4C32M16SM-7TCNTR
CONN HSG RCPT 100POS WALLMT SCKT datasheet.pdf
TRANSMITTER DIODE FIBER OPTIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN REAR PANEL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 190MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
GK,NICU,NRS,PU,V0,DSH datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf