Sullins Connector Solutions ASC25DRTN-S734
ASC25DRTN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ASC25DRTN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ASC25DRTN-S734.pdf
Availability of ASC25DRTN-S734
QUANTITY
ASC25DRTN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC25DRTN-S734
Internal Part NumberEIS-ASC25DRTN-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions50
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC25DRTN-S734
Related LinksASC25DR, ASC25DRTN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC25DRTN-S734 Details Description
Related parts for ASC25DRTN-S734
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
37POS SHORT SC datasheet.pdf