Sullins Connector Solutions ASC50DRYH
ASC50DRYH picture photo
Mfg. Part Number
ASC50DRYH
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD
Datasheet Download
ASC50DRYH.pdf
Availability of ASC50DRYH
QUANTITY
ASC50DRYH Order Process
Ship out your order
Specifications of ASC50DRYH
Internal Part NumberEIS-ASC50DRYH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASC50DRYH
Related LinksASC5, ASC50DRYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASC50DRYH Details Description
Related parts for ASC50DRYH
RES SMD 0.12 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
RES 87.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 24VDC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
SGE1510-2-1000L-5000C datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10A 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS INLINE SKT datasheet.pdf