Abracon Corporation ASCO-54.000MHZ-LB-T3
ASCO-54.000MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-54.000MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-54.000MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO-54.000MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO-54.000MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-54.000MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-54.000MHZ-LB-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-54.000MHZ-LB-T3
Related LinksASCO-54.00, ASCO-54.000MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-54.000MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO-54.000MHZ-LB-T3
CAP FILM 8200PF 2% 50VDC 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 15A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 42.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 652BGA datasheet.pdf
COMBO 5W5 M PCB R/A G50 HP ZI datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS datasheet.pdf