Abracon Corporation ASCO1-12.288MHZ-LB-T3
ASCO1-12.288MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-12.288MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-12.288MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO1-12.288MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO1-12.288MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-12.288MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-12.288MHZ-LB-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-12.288MHZ-LB-T3
Related LinksASCO1-12.2, ASCO1-12.288MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-12.288MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-12.288MHZ-LB-T3
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CUR OUT 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.100"" datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE24 PG29 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf