Abracon Corporation ASCO1-18.432MHZ-EK-T3
ASCO1-18.432MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO1-18.432MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO1-18.432MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO1-18.432MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO1-18.432MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO1-18.432MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO1-18.432MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO1-18.432MHZ-EK-T3
Related LinksASCO1-18.4, ASCO1-18.432MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO1-18.432MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO1-18.432MHZ-EK-T3
FILTER LINE 2MH 1.5A VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
QKE BP PRELOAD ASSY datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SOD-123 datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf