Abracon Corporation ASCO2-1.544MHZ-EK-T3
ASCO2-1.544MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-1.544MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-1.544MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-1.544MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-1.544MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-1.544MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-1.544MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-1.544MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-1.54, ASCO2-1.544MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-1.544MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-1.544MHZ-EK-T3
RES ARRAY 3 RES 8.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
SW STRGHT LVR SPDT 5A SCREW 125V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BROWN 100' datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 1W datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf