Abracon Corporation ASCO2-6.140MHZ-EK-T3
ASCO2-6.140MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-6.140MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 6.14MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-6.140MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-6.140MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-6.140MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-6.140MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-6.140MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency6.14MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-6.140MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-6.14, ASCO2-6.140MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-6.140MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-6.140MHZ-EK-T3
IC EEPROM 64KBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 20SOIC datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED DOT MATRIX 64X128 RGB datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.1A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
KJL SERIES I datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf