Abracon Corporation ASD-1.544MHZ-LC-T
ASD-1.544MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD-1.544MHZ-LC-T
Brief Description
OSC XO 1.544MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD-1.544MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASD-1.544MHZ-LC-T
QUANTITY
ASD-1.544MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD-1.544MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASD-1.544MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD-1.544MHZ-LC-T
Related LinksASD-1.54, ASD-1.544MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD-1.544MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASD-1.544MHZ-LC-T
IC INVERTER SGL SOT23-5 datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP 1000F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
ER 7C 7#8 SKT RECP datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf