Abracon Corporation ASD1-1.8432MHZ-LR-T
ASD1-1.8432MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD1-1.8432MHZ-LR-T
Brief Description
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD1-1.8432MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASD1-1.8432MHZ-LR-T
QUANTITY
ASD1-1.8432MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD1-1.8432MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASD1-1.8432MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD1-1.8432MHZ-LR-T
Related LinksASD1-1.84, ASD1-1.8432MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD1-1.8432MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASD1-1.8432MHZ-LR-T
MOSFET N-CH 55V 55A DPAK datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
KIT DEV PSOC ANALOG VOLTMETER datasheet.pdf
MODEM CELLULAR QUAD GPRS HSPA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf