Abracon Corporation ASDMB-24.000MHZ-EC-T
ASDMB-24.000MHZ-EC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-24.000MHZ-EC-T
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-24.000MHZ-EC-T.pdf
Availability of ASDMB-24.000MHZ-EC-T
QUANTITY
ASDMB-24.000MHZ-EC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-24.000MHZ-EC-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-24.000MHZ-EC-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-24.000MHZ-EC-T
Related LinksASDMB-24.0, ASDMB-24.000MHZ-EC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-24.000MHZ-EC-T Details Description
Related parts for ASDMB-24.000MHZ-EC-T
CONN L/FORK UNINSL 16-14AWG.250" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
FLARE PLATE datasheet.pdf
GT CONNECTOR 5PCS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 5 POS SMD datasheet.pdf