Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF12R7U
ERJ-S1TF12R7U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF12R7U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF12R7U.pdf
Availability of ERJ-S1TF12R7U
QUANTITY
ERJ-S1TF12R7U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF12R7U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF12R7U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF12R7U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF12R7U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF12R7U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF12R7U
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RETAINER - STAMP datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE PIN datasheet.pdf