Abracon Corporation ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3
ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMP.pdfASDMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPC-100., ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPC-100.000MHZ-LR-T3
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 1UH SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 750VAC SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 20MHZ 8TDFN datasheet.pdf
BLZP 5.08/17/90F SN BK BX datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 20LCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf