Abracon Corporation ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3
ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3
Brief Description
OSC MEMS 133.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPC-133., ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPC-133.333MHZ-LR-T3
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
VARISTOR 360V 4.5KA DISC 16MM datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DDR PLL ZD BUFFER 28-SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf