Honeywell Sensing and Productivity Solutions ASDX015A24R-DO
ASDX015A24R-DO picture photo
Mfg. Part Number
ASDX015A24R-DO
Brief Description
SENSOR PRESS 15PSIA DIGITAL
Datasheet Download
ASDX015A24R-DO.pdf
Availability of ASDX015A24R-DO
QUANTITY
ASDX015A24R-DO Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDX015A24R-DO
Internal Part NumberEIS-ASDX015A24R-DO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
SeriesASDX
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±2%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.09" (2.29mm) Tube
Port StyleBarbless
FeaturesTemperature Compensated
Termination StylePCB
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDX015A24R-DO
ASDX015A24R-DO Details Description
Related parts for ASDX015A24R-DO
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN PWR JACK 0.65X2.6MM SMT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
CARD GUIDE 160MM PKG OF 12 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 208CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf