Honeywell Sensing and Productivity Solutions ASDX015D44D
ASDX015D44D picture photo
Mfg. Part Number
ASDX015D44D
Brief Description
SENSOR AMP 15PSI DIFF 2.5+- 2V
Datasheet Download
ASDX015D44D.pdf
Availability of ASDX015D44D
QUANTITY
ASDX015D44D Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDX015D44D
Internal Part NumberEIS-ASDX015D44D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
SeriesASDX
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy±2%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.09" (2.29mm) Tube, Dual
Port StyleBarbless
FeaturesAmplified Output, Temperature Compensated
Termination StylePCB
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDX015D44D
Related LinksASDX0, ASDX015D44D Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
ASDX015D44D Details Description
Related parts for ASDX015D44D
CONVERTER DC/DC 3.3V 83W OUT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 8-20AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
SICMA RCPT CONN BLK 14CKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.1A 160 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf