Abracon Corporation ASE-60.000MHZ-LR-T
ASE-60.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASE-60.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 60.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASE-60.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASE-60.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASE-60.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASE-60.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASE-60.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASE.pdfASE.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASE
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency60MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)19mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASE-60.000MHZ-LR-T
Related LinksASE-60.00, ASE-60.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASE-60.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASE-60.000MHZ-LR-T
RES 34.8 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC W/USB 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LIMIT SWITCH 2NC 2NO DPDT 120V datasheet.pdf
RES 120K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-DIP datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 24PORT 324BGA datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE P.C.B.CONN3P.GL datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1210 X5R 22レF 16V datasheet.pdf