Abracon Corporation ASEMB-26.000MHZ-LY-T
ASEMB-26.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-26.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-26.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-26.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-26.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-26.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-26.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency26MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-26.000MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-26.0, ASEMB-26.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-26.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-26.000MHZ-LY-T
DIODE MODULE 1.2KV 810A B-43 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 220V datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V HS 8SOIC datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 44/25MM 18PPR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
SMA M/F 6GHZ SEMI-FLEXIBLE CABLE datasheet.pdf