Abracon Corporation ASEMB-29.4912MHZ-LC-T
ASEMB-29.4912MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-29.4912MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-29.4912MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASEMB-29.4912MHZ-LC-T
QUANTITY
ASEMB-29.4912MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-29.4912MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-29.4912MHZ-LC-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-29.4912MHZ-LC-T
Related LinksASEMB-29.4, ASEMB-29.4912MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-29.4912MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASEMB-29.4912MHZ-LC-T
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER FOR STR7/9 datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED PLAT DRAGON 528NM GRN SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 28TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 68 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 750MHZ 16QFN datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 50POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf