Abracon Corporation ASEMPC-12.288MHZ-T3
ASEMPC-12.288MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-12.288MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-12.288MHZ-T3.pdf
Availability of ASEMPC-12.288MHZ-T3
QUANTITY
ASEMPC-12.288MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-12.288MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-12.288MHZ-T3
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-12.288MHZ-T3
Related LinksASEMPC-12, ASEMPC-12.288MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-12.288MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-12.288MHZ-T3
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN DDR II 240P SOCKET GOLD/F datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED RA 3.4MM 590NM YLW DIFF SMD datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CORNER GUIDE & PADS,BLACK,35MM R datasheet.pdf
TERMINAL QUICK CONNECT datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP CLINCHER SERIES datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf