Vishay/Vitramon VJ0603D110KXXAJ
VJ0603D110KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110KXXAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D110KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D110KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110KXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110KXXAJ
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 292 I/O 484FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 25MHZ 5PF SMD datasheet.pdf