Abracon Corporation ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-20., ASEMPC-20.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 400MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC COLOR SENSOR RGB 16-QFN datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5-10MBPS 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
THERMISTOR NTC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 40 SLVR datasheet.pdf
M801 7C 7#16 SKT RECP THRD datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
MICRO 25 SKT 24" RBW JACKS datasheet.pdf