Abracon Corporation ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T
ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T
QUANTITY
ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T
Related LinksASEMPLP-156, ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASEMPLP-156.250MHZ-LR-T
FERRITE EMI PLT 26.42X26.42X1.91 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
28 AMPMODU MT COVER DR .100CL datasheet.pdf
BOX ABS/PBT GRAY 15.74" X 11.81" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V THRU HOLE datasheet.pdf