Abracon Corporation ASFL1-80.000MHZ-L-T
ASFL1-80.000MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-80.000MHZ-L-T
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-80.000MHZ-L-T.pdf
Availability of ASFL1-80.000MHZ-L-T
QUANTITY
ASFL1-80.000MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-80.000MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-80.000MHZ-L-T
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)85mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-80.000MHZ-L-T
Related LinksASFL1-80., ASFL1-80.000MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-80.000MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASFL1-80.000MHZ-L-T
IC OTP 1MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.66VC P600 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf