Abracon Corporation ASFLM1-10.000MHZ-LC-T
ASFLM1-10.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-10.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-10.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLM1-10.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLM1-10.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-10.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-10.000MHZ-LC-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)