Abracon Corporation ASFLMB-72.000MHZ-LY-T
ASFLMB-72.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-72.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-72.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASFLMB-72.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASFLMB-72.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-72.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-72.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency72MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-72.000MHZ-LY-T
Related LinksASFLMB-72., ASFLMB-72.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-72.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-72.000MHZ-LY-T
HEATSINK 40X40X9.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 8POS GOLD datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 66MHZ BN CONN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8" GN/YW 250' datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
UFR BECU ZNC RL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
UTO BACKSHELL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 320KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW SOT323 datasheet.pdf