Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11JN-LC
D38999/24JF11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JF11JN-LC.pdf
Availability of D38999/24JF11JN-LC
QUANTITY
D38999/24JF11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JF11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JF11JN-LC
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
LED CBI 3MM SGL LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 87.5W 2.6A M115 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf