Abracon Corporation ASFLMB-72.000MHZ-XY-T
ASFLMB-72.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-72.000MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-72.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASFLMB-72.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASFLMB-72.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-72.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-72.000MHZ-XY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency72MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-72.000MHZ-XY-T
Related LinksASFLMB-72., ASFLMB-72.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-72.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-72.000MHZ-XY-T
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHT/GRN 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 158MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf