Abracon Corporation ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T
ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T
Related LinksASFLMPC-10., ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-10.000MHZ-LR-T
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf