Abracon Corporation ASFLMPC-26.000MHZ-L
ASFLMPC-26.000MHZ-L picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-26.000MHZ-L
Brief Description
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-26.000MHZ-L.pdf
Availability of ASFLMPC-26.000MHZ-L
QUANTITY
ASFLMPC-26.000MHZ-L Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-26.000MHZ-L
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-26.000MHZ-L
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-26.000MHZ-L
Related LinksASFLMPC-2, ASFLMPC-26.000MHZ-L Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-26.000MHZ-L Details Description
Related parts for ASFLMPC-26.000MHZ-L
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 10POS PCB datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS R/A 7M CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 8WSON datasheet.pdf
OSC XO 28.6364MHZ CMOS SMD datasheet.pdf