Abracon Corporation ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
Related LinksASFLMPC-54., ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
TOOL ASSY FOR NO POLISH 250/900 datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ10B datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf