Abracon Corporation ASG-C-V-A-122.880MHZ
ASG-C-V-A-122.880MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-122.880MHZ
Brief Description
OSC VCXO 122.88MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-122.880MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-A-122.880MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-A-122.880MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-122.880MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-122.880MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-122.880MHZ
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-122.880MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-122.880MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-122.880MHZ
THYRISTOR TVS 220V 250A 3PIN RDL datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.31V SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 32V 500A CHASS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ALUMINUM BODY PADLOCK 1.00 SHA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf