Abracon Corporation ASG-C-V-A-125.000MHZ-T
ASG-C-V-A-125.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-125.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-125.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-125.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-125.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-125.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-125.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-125.000MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-1, ASG-C-V-A-125.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-125.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-125.000MHZ-T
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 10A 125V datasheet.pdf