Abracon Corporation ASG-C-V-A-19.440MHZ-T
ASG-C-V-A-19.440MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-19.440MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-19.440MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-19.440MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-19.440MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-19.440MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-19.440MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-19.440MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-19.440MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-19.440MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-19.440MHZ-T
REG +-15V 9W HORZ 12-SIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6 datasheet.pdf
RES SMD 690K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 50A datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 25 V datasheet.pdf