Abracon Corporation ASG-C-V-A-212.500MHZ
ASG-C-V-A-212.500MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-212.500MHZ
Brief Description
OSC VCXO 212.50MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-212.500MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-A-212.500MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-A-212.500MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-212.500MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-212.500MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-212.500MHZ
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-212.500MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-212.500MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-212.500MHZ
IC FLASHER LOW PWR W/SHUNT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC P600 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
DUCT CABLE SLOT PVC 2M datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 2700K 2X6 MCPCB datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf