Abracon Corporation ASG-C-V-B-106.250MHZ-T
ASG-C-V-B-106.250MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-106.250MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-106.250MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-B-106.250MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-B-106.250MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-106.250MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-106.250MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-106.250MHZ-T
Related LinksASG-C-V-B-1, ASG-C-V-B-106.250MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-106.250MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-106.250MHZ-T
LED SS YLW DIFF RA PCB 3MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2300MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 16A TO263AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V C0G 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.52K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf