Abracon Corporation ASG-C-V-B-200.000MHZ
ASG-C-V-B-200.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-200.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 200.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-200.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-B-200.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-B-200.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-200.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-200.000MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-200.000MHZ
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-200.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-200.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-200.000MHZ
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CONN FILTER 4A 115/250VAC datasheet.pdf