Abracon Corporation ASG-C-X-A-106.250MHZ
ASG-C-X-A-106.250MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-106.250MHZ
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-106.250MHZ.pdf
Availability of ASG-C-X-A-106.250MHZ
QUANTITY
ASG-C-X-A-106.250MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-106.250MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-106.250MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-106.250MHZ
Related LinksASG-C-X-A-, ASG-C-X-A-106.250MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-106.250MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-106.250MHZ
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLK 5POS 5MM VERT datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
HANDHELD DMM CAT3 1000V datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf