Abracon Corporation ASG-C-X-A-25.000MHZ-T
ASG-C-X-A-25.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-25.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-25.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-A-25.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-A-25.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-25.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-25.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-25.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-A-, ASG-C-X-A-25.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-25.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-25.000MHZ-T
FIXED IND 1.8UH 240MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
CB 1.6 HD 22-20AWG TIN/1.8 250PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 20A SMD datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 200A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
MICRO 25C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf