Abracon Corporation ASG-C-X-B-122.880MHZ-T
ASG-C-X-B-122.880MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-122.880MHZ-T
Brief Description
OSC XO 122.88MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-122.880MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-122.880MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-122.880MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-122.880MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-122.880MHZ-T
TypeXO (Standard)
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-122.880MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-1, ASG-C-X-B-122.880MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-122.880MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-122.880MHZ-T
IC 8051 MCU 8K FLASH 28MLP datasheet.pdf
XBEE ZNET 2.5 - WI-FI 802.11G datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
STOP PIN FOR 50 AND 51 SERIES datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SW GUARD LOCK 1NC/1NO 24VDC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
BACC 4C 4#16 SKT RECP OD CAD datasheet.pdf
TV 42C 36#22D 6#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf