Abracon Corporation ASG-C-X-B-125.000MHZ-T
ASG-C-X-B-125.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-125.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-125.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-125.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-125.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-125.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-125.000MHZ-T
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-125.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-1, ASG-C-X-B-125.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-125.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-125.000MHZ-T
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf