Abracon Corporation ASG-C-X-B-20.000MHZ-T
ASG-C-X-B-20.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-20.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-20.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-20.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-20.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-20.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-20.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-20.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-, ASG-C-X-B-20.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-20.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-20.000MHZ-T
IC NVSRAM 1MBIT 150NS 34PCM datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 80MA 7.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 18W 5VIN 5AOUT SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
3' 16/3 SPT-3 GRAY RT ANGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
MULTILGGR THERMOM W/USB DOWNLOAD datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 42 AWG 1000 FT YL datasheet.pdf