Abracon Corporation ASG-C-X-B-212.500MHZ-T
ASG-C-X-B-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-212.500MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-212.500MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-2, ASG-C-X-B-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-212.500MHZ-T
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CODEC STER H-HDPN AMP 36-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 40POS .100 datasheet.pdf
CLEAN&FINISH ROLL 10"X30' F SFN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 3-15/16" datasheet.pdf
F BK 40/500 PRE-ASSEMBLED CBL datasheet.pdf
PAC-GF30-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.75A 84 MOHM SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf