Abracon Corporation ASG-D-V-B-320.000MHZ
ASG-D-V-B-320.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-V-B-320.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 320.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-V-B-320.000MHZ.pdf
Availability of ASG-D-V-B-320.000MHZ
QUANTITY
ASG-D-V-B-320.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-V-B-320.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-D-V-B-320.000MHZ
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package10
SeriesASG-D
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency320MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-V-B-320.000MHZ
Related LinksASG-D-V-B-, ASG-D-V-B-320.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-V-B-320.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-D-V-B-320.000MHZ
CAP CER 0.018UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
TAPE DOUBLE COAT VINYL 6"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf