Amphenol Commercial Products FCC17B25SB240
FCC17B25SB240 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SB240
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SB240.pdf
Availability of FCC17B25SB240
QUANTITY
FCC17B25SB240 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SB240
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SB240
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SB2x0.igsFCC17B25SB2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SB240
Related LinksFCC17B, FCC17B25SB240 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SB240 Details Description
Related parts for FCC17B25SB240
REGULATOR 7.00V VERTICAL datasheet.pdf
IDC CABLE-ASR64G/ AE64G / ASR64G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN COVER STRAIN RELIEF 28POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR RECT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
470UF 250V 40X40MM 85C 15000H datasheet.pdf