Texas Instruments DS100BR210SQE/NOPB
DS100BR210SQE/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS100BR210SQE/NOPB
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC REDRIVER SATA 2CH 24WQFN
Datasheet Download
DS100BR210SQE/NOPB.pdf
Availability of DS100BR210SQE/NOPB
QUANTITY
DS100BR210SQE/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS100BR210SQE/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS100BR210SQE/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Base Metal 15/Oct/2014
PCN Assembly/OriginWafer Fabe Site Addition 24/Aug/2015
Manufacturer Product PageDS100BR210SQE/NOPB Specifications
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, ReDriver
ApplicationsSATA
InputCML
OutputCML
Data Rate (Max)10.3Gbps
Number of Channels2
Delay Time230ps
Signal ConditioningInput Equalization, Output De-Emphasis
Capacitance - Input10pF
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.6 V
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package24-WQFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS100BR210SQE/NOPB
Related LinksDS100BR21, DS100BR210SQE/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS100BR210SQE/NOPB Details Description
Related parts for DS100BR210SQE/NOPB
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO201AD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 150MA SC75 datasheet.pdf
IC SYNC RECT MOSFET DRVR 10-DFN datasheet.pdf
CONN FIBER FC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf